czwartek, 3 grudnia 2020

Kukułcze Skały

 Znajdują się niedaleko schroniska Pod Łabskim Szczytem, przy żółtym szlaku. 

Są wysokie i majestatyczne. 


Od tego roku (2020) zostały ogrodzone i nie można już do nich podejść blisko. Cieszę się, że udało mi się zbliżyć zanim zostały odcięte. Nie wiem jaka była przyczyna, ale można się domyśleć - ktoś wlazł na same skały i odpadł. 

Poniżej jest ich więcej, ale nie ma tam dojścia , przynajmniej nie szlakiem. Ale może kiedyś spróbuję się do nich przedrzeć przez zarośla. 

A na koniec mój wyczyn artystyczny. ;) 


12 komentarzy:

 1. Karkonoskie skały, zwłaszcza w wyższych partiach gór, upodobały sobie dwa rodzaje dość rzadkich porostów, należących do najwolniej rosnących organizmów na Świecie. Żeby je uchronić przed ścieraniem, nie ma dostępu na najwyższy punkt Łabskiego Szczytu, Wielkiego Szyszaka i Śmielca. Gdzieniegdzie stoją tablice o tym przypominające. Być może to właśnie było jedną z przyczyn odgrodzenia Kukułczych Skał, choć oczywiście Twoje przypuszczenie również biorę pod uwagę, pamiętając jak często widziałem ludzi łażących po Słonecznikach (formacji skalnej z klifu ponad Wielkim Stawem) i zastanawiałem się, kto z nich pierwszy spadnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, na Słonecznik wchodzą. Ja sama byłam na Śląskich Kamieniach, na Czeskich k
   Kamieniach i na Ptaci Kamen po czeskiej stronie. Kuszą mnie Owcze Skały, ale to chyba za trudne dla mnie. Łabski, Śmielec i Szyszak faktycznie mają porosty i nie powinno sie tam włazić. Ale Kukułcze sa "gołe". Choć oczywiście mogę czegos nie wiedzieć. Anyway - zabronili - to już tam nie wlezę. :)

   Usuń
 2. A u ciebie ciągle zielono i słonecznie. Takie obrazki pomagają przetrwać te szare, mgliste dni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano widzisz, to wynika z tego, że jestem tam tylko latem. Tej zimy mam tam być, ale czy epidemia pozwoli?

   Usuń
 3. ale ładny kwiatek na ostatnim :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kukułcze Skały to formacja bardzo łatwo dostępna, stąd też pewnie te przepisy odnośnie ich grodzenia. I choć wiele podobnych pomysłów KPN-u (zakazy, ograniczenia) nie znajduje mojego zrozumienia, to jednak w tym przypadku było to być może potraktowane zadbaniem o ich stan faktyczny. Bowiem coraz częściej "cywilizowani inaczej", zostawiali w ich pobliżu śmieci oraz zachowywali się nieodpowiedzialnie. Ale to akurat tyczy się wielu podobnych miejsc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cywilizowani inaczej, dobre. :)
   Tak, to prawda, śmieci też były, choc akurat barierki na to chyba nie pomogą...

   Usuń